این مطلب ۳۶۸ بار خوانده شده
ناحیه مقاومت بسیج عشایری استان چهارمحال و بختیاری

۱۳ آبان یادآور حوادث عظیمی است که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسیار زیادی داشت

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه عشایری استان چهارمحال و بختیاری گفت: روز ۱۳ آبان یادآور حوادث عظیمی است که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسیار زیادی داشتند.

به گزارش خبرنگار بسیج عشایر استان چهارمحال و بختیاری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در ناحیه عشایری گفت: یک نگاه اجمالی به اتفاقات عظیمی که در ماه مبارک ربیع الاول افتاده و همچنین وقایع بزرگ روز ۱۳ آبان وظایف ما و جهت حرکت و هدف ما به خوبی روشن می شود.

حجت الاسلام والمسلمین حسینیان افزود: یکی از وقایع مهم ماه ربیع الاول حرکت پیامبر اسلام(ص) از مکه به مدینه جهت پایه ریزی حکومت جهانی اسلام بود که ابتدای این حرکت با ایثار و از جان گذشتگی حضرت علی(ع) در شب لیله المبیت آغاز شد و در سراسر طول مسیر هم رسول خدا(ص) و یارانش با سختیها و مشکلات و جنگ ها و موانع متعددی مواجه شده و با صبر و استقامت و ایمان به هدف آنها را پشت سر گذاشتند.

وی روز ۱۳ آبان هم یادآور حوادث عظیمی است که در پیروزی انقلاب اسلامی نقش بسیار زیادی داشتند تاکید کرد: یکی از این وقایع حرکت عظیم دانش آموزان غیور و با بصیرت کشور عزیزمان در مخالفت و مبارزه با حکومت فاسد و ظالم شاهنشاهی در ۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ است که منجر به شهادت بسیاری از این عزیزان شد.

حسینیان گفت: نگاه به این وقایع نشان می دهد بزرگان دین ما، بزرگان وطن ما و بسیاری از نوجوانان و جوانان و زنان و مردان شجاع و مومن ما در جهت تحقق و حفظ عقاید و باورهای دینی و حفظ عزت و عظمت و ناموس و خاک ما تلاش بسیار کرده و خونها داده اند و این آرامش و امنیت و عظمت امروز ما مدیون زحمات آنهاست.

وی با بیان اینکه امروز چشم امید جامعه ما به شما نوجوانان عزیز و پرنشاط و با ایمان و با بصیرت است تاکید کرد: ما وظیفه داریم با نظم و انظباط و برنامه ریزی دقیق جهت درس خواندن و با حفظ عفت و حجاب که عامل بسیار مهم رسیدن به موفقیت و آرامش و آسایش فردی، خانوادگی و جامعه است، تلاش کنیم تا در آینده خانواده و جامعه مان به خوبی از وجود ما بهره مند شوند.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

تبلیغات